חושב לפתוח עסק לייבוא מוצרים מחו”ל?

פתיחת עסק חדש לייבוא מוצרים מחו”ל זה לא עניין מה בכך, אבל כשזה נעשה בצורה נכונה ולאחר מחקר מקיף בנושא, זה בהחלט יכול להשתלם ולייצר רווחים נאים.

ישנם לא מעט פרטים שרצוי לדעת לפני שפותחים עסק לייבוא מוצרים בחו”ל, פרטים שיכולים גם להקל על העבודה השוטפת, גם למנוע הסתבכויות עם מערכת אכיפת החוק בישראל וגם לעזור לכם להרוויח מהעסק החדש שלכם – כבר מהרגעים הראשונים.

לכן, במיוחד בשבילכם ריכזנו את המדריך המלא לכל הדברים שאתם צריכים לדעת, רגע לפני שאתם פותחים עסק לייבוא מוצרים מחו”ל.

ערכו סקר שוק

רגע לפני שאתם שוקלים לייבא מוצר כזה או אחר מחו”ל ולשווק אותו בארץ, רצוי לערוך סקר שוק מקיף על מנת לקבל את התמונה הרחבה ביותר בנוגע למוצר ולרמת הביקוש שלו בארץ.

יכול להיות שתגדלו שמה שעובד אצל האמריקאים – פחות רלוונטי עבור הישראלים או ההפך. בנוסף, עריכת סקר שוק מקיף, ייאפשר לכם לחדד ולהבין מי המתחרים שלכם, מה הייחוד שלכם לעומת המתחרים ולא פחות חשוב – מי קהל היעד שלכם בארץ.

כלל הפרטים הקטנים האלו ייעזרו לכם לשווק בצורה יעילה וחכמה יותר את המוצר שייבאתם מחו”ל.

אישורים מהמדינה

לכל מדינה ישנם תקנים שונים הנוגעים למגוון המוצרים המשווקים לציבור הרחב בגבולותיה, וסביר להניח שתהיו מופתעים לגלות שכמעט כל מוצר שנמכר בארץ – צריך לעמוד בתקנים כאלו ואחרים.

לכן חשוב לוודא שהמוצר שאתם מייבאים מחו”ל לשיווק בארץ, אכן עומד בתקנים שנקבעו עבורו ולקבל מהמדינה את האישורים המתאימים על מנת לייבא אותו לארץ ולהתחיל לשווק אותו.

במידה ולא תקבלו את האישורים המתאימים, מרבית הסיכויים שהמוצר שלכם ייתקע במכס, ולא תוכלו לשחרר אותו.

השתמשו בשירותי עמילות מכס

ייבוא מחו”ל של מוצרים שונים הוא תהליך בירוקרטי שבסופו כל מה שעומד בינכם לבין המוצר שלכם הוא המכס. וכשזה מגיע למכס, ישנן כל מיני התעסקויות ופרטים קטנים שפקיד המכס יצפה ממכם לדעת ולהבין על מנת לשחרר את המכולה שמכילה את הסחורה שלכם.

כל טעות קטנה עלולה לעכב עוד יותר את שחרור הסחורה מהמכס, ולכן, על מנת להקל על התהליך – משתלם להשתמש בשירותי עמילות מכס.

שירותי עמילות מכס דואגים לסחורה שלכם מהרגע שהיא מגיעה לנמל ועד הרגע שהיא מגיעה אליכם למחסן בית העסק. למעשה, אפשר להגיד ששירותי עמילות מכס מוודאים שבמהלך כל תהליך הייבוא – תהיה לכם דאגה אחת פחות.

בהצלחה עם העסק החדש!

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.