איך אימון עסקי למנהלי כספים תורם לניהול העסק

תפקוד מקצועי ומדויק של מנהל הכספים יכול להפוך ארגון לרווחי ומצליח, משגשג וצומח, לכן מנהל כספים נחשב לאחד מהתפקידים החשובים ביותר בארגון.

בשנים האחרונות הפך אימון עסקי למנהלי כספים לאחד מהכלים הנפוצים והמשמעותיים ביותר בארגז הכלים שלהם. אם הם בכירים או זוטרים, אימון עסקי למנהלי כספים המותאם בדיוק לתפקידם ותחומי אחריותם בארגון, יכול להניב תוצאות מפתיעות.

אך לא כולם יודעים מה כולל המושג אימון עסקי ואיך בדיוק הוא אמור לסייע. אימון עסקי נתפס פעמים רבות כמושג ניו אייג’י, שמתרכז בתחום הרגשי והנפשי, אבל זה רחוק מאוד מהמציאות. אז מה כולל ייעוץ עסקי למנהלי כספים, ואיך בדיוק הוא אמור לעזור? כל התשובות במאמר שלפניכם:

שיפור ביצועים שווה רווחים

ככלל, אימון עסקי אמור לשפר את הביצועים המקצועיים על ידי שינויים שונים שיכולים לכלול שינוי בתפיסת העולם הניהולית והאישית, כלי ניהול חדשניים, תמיכה מקצועית ורגשית ועוד. אימון עסקי לא עוסק רק בכסף, אלא באנשים עצמם, אך בסופו של דבר הוא נועד לשפר את השורה התחתונה- שורת הרווח. מאמן עסקי יתמקד בנקודות החוזק והחולשה של המנהל אותו הוא מלווה, ויבנה במיוחד עבורו תכנית עבודה ששמה אותו במרכז.

ניהול זמן שווה כסף

עמידה ביעדים היא תנאי חשוב להצלחה, במיוחד כשמדובר בניהול כספים המתבצע מול גורמים חיצוניים, אם אלה לקוחות שפנו כדי לקבל החזר מס, תיאום מס או הנהח”ש שוטפת, ומצד שני רשויות המס הקובעים את לוחות הזמנים המתאימים להם. לכן ניהול זמן נכון של מנהל כספים הוא קריטי. אימון עסקי מלמד כיצד לנהל זמן בדרך נכונה ויעילה, לקבוע סדרי עדיפויות נכונים ובעיקר להתנהל כך שתכנית העבודה תהיה ריאלית.

גיוס לקוחות- גם אתם יכולים

מנהלי כספים רבים מעדיפים להתרכז במרכיבים הקלאסים של תפקידם, ולהשאיר לאחרים את גיוס הלקוחות. אך מה קורה כשאין אחרים, והעסק כולו מתבסס על יכולותיהם לגייס לקוחות חדשים כל הזמן? במקרה כזה, גיוס לקוחות חדשים הוא MUST, בלעדיו העסק לא יצמח, וספק אם ישרוד. אימון עסקי ילמד את מנהל הכספים איך לשווק את העסק, ואיך להפסיק לחשוש מגיוס לקוחות.

סודות הגבייה

עוד אחת מהמטלות הפחות אהובות על כל בעל עסק היא הגבייה, אך בשוק הישראלי, בו מוסר התשלומים הוא לא מהגבוהים בעולם בלשון המעטה, בין שאר תחומי אחריותו של מנהל הכספים נכלל גם תחום הגבייה.

גם כאן ייעוץ עסקי נכון ומקצועי יעזור לכם למצוא את הדרך שלכם להפוך את התהליך ליעיל ופרודוקטיבי, וכך להגדיל את המחזור של העסק, ולצמצם את היקף הכספים האבודים.

עם נטוורקינג- מי צריך קשרים?

בשנים האחרונות נראה שקבוצות הנטוורקינג השונות פורחות, והישראלים הבינו שמדובר בכלי רב השפעה ליצירת קשרים ומציאת לקוחות חדשים.אימון עסקי יכול לסייע  למנהלי הכספים העסוקים והעמוסים להוציא את המקסימום ממפגשי נטוורקינג, להציג את עצמם בקבוצה בדרך שיווקית, נכונה ויעילה, וכך להגיע ללקוחות חדשים.

הכנה נכונה וממוקדת למפגשים כאלה יכולה להיות למשל חיפוש אחר קבוצות הכוללות בעיקר עצמאים שפתחו עסק חדש השנה, וזקוקים בדחיפות לכסף, שאותו הם יכולים לקבל אם יגישו בקשה להחזר מס על ידי מומחה. בקבוצות אלה אפשר יהיה לגייס לקוחות חדשים בקלות יחסית, אם תציגו את עצמכם בצורה משכנעת.

צור קשר עם כספית

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.