הביטוח שיגרום לכם, בעלי המקצועות החופשיים, להיות שקטים

ישנם בעלי מקצועות חופשיים כגון: רופאים, עורכי דין, רואי חשבון וברוקרים, אשר חייבים לבטח את עצמם מכל תביעה של לקוח. למשל רופאים שנתבעו בשל טעות או רשלנות רפואית, יהיה עליהם להפעיל את פוליסת הביטוח. גם קוסמטיקאיות ועוסקים במקצועות הפרה רפואיים, חייבים לבטח עצמם, על כל צרה שלא תבוא.

מדובר למעשה על הגנה משפטית וכיסוי לגובה של פיצוי הנזיקין. ביטוח זה, מכסה את בעלי המקצועות החופשיים, 24 שעות ביממה. לעיתים מדובר על טעויות אנוש, לדוגמא רופא אשר ביצע את עבודתו נאמנה בניתוח כאשר מצבו של החולה כבר היה קשה או שבעת ההרדמה החולה נפטר.

חובתם של אנשי המקצועות החופשיים במסגרת עבודתם

חובתם של אנשי המקצועות החופשיים הינה למסור לקוח את העבודה או לחלופין, להעניק את השירות שאותו שכרו לקוחותיהם על הצד הטוב ביותר. במידה והעבודה טעונה תיקון השקעות ועלויות נוספות שלא נחזו ע”י המבוטח, הוא יצטרך לצאת בהוצאות בגין השתתפות עצמית, במידה והמבוטח מכיר בפגם בעבודתו ולא טורח לתקנו, הנזק לא יכוסה באמצעות הפוליסה הן בגין חובתו של המבוטח למנוע נזק וזאת, על פי עיקרון תום הלב. יש לציין, כי כל בעלי המקצועות החופשיים, מומלץ כי יבטחו עצמם לכיסוי נזק ולשקט הנפשי שלהם.

מודעות הצרכן לזכויותיו מול נותני השירות גדלה

אנו נמצאים בעידן, אשר בו מודעות הצרכן כלפי נותני השירות גדלה ולכן אף גובר הצורך של בעלי המקצועות החופשיים להגן על עצמם באמצעות פוליסת ביטוח מקיפה. ישנם יתרונות בולטים בפוליסת ביטוח זו כגון:

• כיסוי המבוטח להגנה משפטית מפני תביעות שהוגשו ע”י הצד השלישי בשל רשלנות מקצועית
• כיסוי המבוטח באופן רטרואקטיבי בגין נזקים שנגרמו טרם מועד התחלת הפוליסה וזאת, אם המקרה לא היה מוכר למבוטח אך התביעה הוגשה במועד תקופת הביטוח.
• שיפוי המבוטח בגין נזקים ומקרי ביטוח שונים וזאת במידה והם תקפים לגבול תקופת הפוליסה.
במילים אחרות, אם הנכם עוסקים במקצוע חופשי ואתם מעוניינים להסיר דאגה מלבכם תוכלו להבטיח לעצמכם שקט נפשי וחיסכון רב, יש לדאוג כי יהיה לכם ביטוח אחריות מקצועית אשר יכסה אתכם הן משפטית והן בתשלום נזיקין במידה וחלילה תצטרכו להפעיל את הפוליסה.

פנייה לסוכנות ביטוח שתספק לכם את מענה הביטוח הטוב ביותר

אנשים רבים רוכשים פוליסות ביטוח שונות, אם ביטוחי בריאות, כאשר המצב מבחינת שירותי הרפואה בישראל אינו מזהיר כלל, ביטוחי אובדן כושר עבודה {ביטוח חשוב היות ואין אנו יודעים מה יוליד יום} וכן ביטוחים הקשורים למקצוע של כל אחד.

גם שכירים וגם עצמאים מחליטים לכסות עצמם בפוליסות ביטוח אשר תתאמנה לנתוניהם. יש לציין, כי גם שכירים וגם עצמאים זכאים להחזרי מס והחזר הוצאות שונות כגון: טלפון נייד שניתן לעובדים, אחזקת רכב, ביטוחים שקשורים להעסקת עובדים, אחריות מקצועית ועוד. יש לוודא היטב מה ההחזרים המגיעים לכם, היות ועל פי הסטטיסטיקה, כ-90% מהאנשים במיוחד השכירים, אינם מודעים להחזרים המגיעים להם מרשויות המס על פי חוק.

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.