החזר מס על משכנתא

משכנתא יכולה להיות לפעמים כאב ראש לא קטן. בכל זאת, זהו סכום כסף גדול שמחויבים לשלם בכל חודש במשך תקופה ארוכה מאוד, כאשר אי עמידה בתנאי התשלומים פירושה סכנה לאבד את הבית. מצד שני, רוב הישראלים אינם מסוגלים לממן בעצמם רכישת נכס, במיוחד במצב הכלכלי בו אנו נמצאים היום, ולכן רבים בוחרים בכל זאת באפיק זה תוך כדי תחושה קשה של חוסר ברירה.

החדשות הטובות הן שלצד הבעלות על הנכס יש למשכנתא גם יתרונות נוספים, המצדיקים ליווי של יועץ משכנתאות, השוואת מחירים, המצאת מסמכים ואישורים ולבסוף התחייבות למספר שנים עד לסילוק מלא של המשכנתא. אחד מן היתרונות הללו הוא העובדה שבהינתן תנאים מסוימים, ניתן לקבל החזר מס על המשכנתא.

מדוע סביר להניח שמגיע לכם החזר מס בגלל המשכנתא?

כאשר אדם מבקש משכנתא מן הבנק, הבנק בדרך כלל דורש ממנו לרכוש בין היתר ביטוח חיים וביטוח מבנה. עובדה זו לבדה פירושה שככל הנראה מגיעים לאותו אדם הטבות מס מסוימות.

ניקח למשל את המרכיב של ביטוח חיים: הבנק דורש כי הלווה ירכוש פוליסת ביטוח חיים על מנת שלא לאבד את הכספים המגיעים לו במקרה שבו הלווה הולך לעולמו. עם זאת, על פי החוק, לאותו לווה מגיע החזר מס בגין העובדה שהוא רכש ביטוח חיים – החזר שיכול להגיע לאחוזים שמצטברים לאורך השנים לכדי סכום נאה.

אפשר לקבל את ההחזרים באופן רטרואקטיבי

אם נתקלתם בשורות אלה רק לאחר שאתם משלמים את החזרי המשכנתא מזה מספר שנים ומצטערים שלא ידעתם עוד קודם כי קיימת אפשרות לקבל החזרי מס – אל דאגה! החוק מאפשר  לקבל החזרי מס בגין המשכנתא גם באופן רטרואקטיבי עד לתקופה של שש שנים אחורה.

עובדים מהבית? יש החזרים נוספים על המשכנתא

ההחזרים שצוינו עד כה ניתנים לכל אדם הלוקח משכנתא, בין אם הוא שכיר או עצמאי. אבל בפרט אם אתם עצמאיים ובמיוחד אם העסק שלכם מנוהל מהבית, דעו שמגיע לכם החזר מס אפילו גבוה יותר. זאת משום שניתן להצהיר כי חדר ספציפי בבית הוא למעשה משרד של העסק וכך לקבל הקלות והחזרים הנרשמים על שם העסק.

לכן – אדריכלים, מעצבים גרפיים, קלינאיות תקשורת, כותבי תוכן, רואי חשבון – אם ביתכם הוא לא רק מבצרכם אלא גם משרדכם, סביר להניח שאתם זכאים להחזרי מס בשיעור גבוה יותר מאשר חבריכם השכירים.

איך אפשר לקבל את החזרי המס על המשכנתא?

הדרך הטובה ביותר לבחון את הזכאות שלכם להחזרי מס ולהגיש את הבקשה לקבלתם היא באמצעות ייעוץ פיננסי של איש מקצוע המתמחה בהחזרי מס. איש מקצוע מנוסה יוכל לבחון את התנאים הספציפיים שלכם אל מול התקנות הקבועות בחוק ולסייע לכם לקבל את הסכומים המגיעים לכם, גם רטרואקטיבית וגם בעתיד.

 

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.