הטבות מס לעסקים קטנים

עסקים קטנים הם עמוד השדרה של כלכלת שוק חופשי יציבה ומשגשגת. נמצא כי עסקים אלה תורמים משמעותית למוביליות החברתית ונותנים הזדמנויות למגזרים מוחלשים בחברה לנפץ את תקרת הזכוכית. הם מהווים גורמי העסקה נוספים בריכוזי אוכלוסייה ומגבירים את התחרות והתוצר הלאומי. אך יותר מכל, הם האמצעי שלכם לממש את עצמכם בתחום שבו תמיד רציתם להצליח בכוחות עצמכם.

מעל למחצית העסקים בישראל הנם עסקים קטנים. עם זאת, עקב קשיים רבים כמו מקורות מימון, בירוקרטיה סבוכה ושיעורי מס הכנסה גבוהים רבים מבעלי עסקים אלה חשים שניהול העסק הוא מאבק אינסופי להישאר עם הראש מחוץ למים. משרד הכלכלה הקים את הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במטרה לחזק מרכיב חשוב זה בכלכלה הישראלית ומציע לאחרונה הטבות שונות שיסייעו לעסק שלכם.

פטור ממע”מ לעוסק פטור

המע”מ יפטור עסק מניהול מערכת מע”מ ככל שהעסק בעל הכנסות מוכרות שנתיות של עד 99,003 ₪ והחל מאוגוסט 2018 יהיה גם פטור מניכוי מס במכור. העלאת סכום המחזור השנתי לעוסק פטור מאפשרת ליותר עסקים היום לרשום עצמם כעסק זעיר וליהנות מהקלות מס משמעותיות. במשרד הכלכלה מכריזים כי השאיפה היא לספק עוד הטבות מס לעסקים קטנים ולהגדיל בשנים הקרובות את התקרה אף יותר עד ל150,000 ₪ בשנה. ישנם בעלי מקצועות חופשיים שאינם רשאים להירשם כעוסקים פטורים על פי חוק כגון אדריכל, עו”ד והנדסאי.

מדרגות מס

בישראל נהוגה שיטת מיסוי פרוגרסיבי, כלומר, גודל המיסוי הוא כגודל ההכנסות. ההכנסה החייבת במס, לאחר קיזוזים, פטורים וניכויים, מחויבת במיסוי לפי קטגוריות שונות המכונות מדרגות מס.

לדוגמא:

  • עסק שמרוויח לאחר ניכויים עד 6,240 ₪ בחודש, יחויב רק ב10% מס הכנסה.
  • בהכנסה של 6,240-8,950 ₪, ישלם 14%.

לעסקים קטנים ישנו יתרון משמעותי בשיטת מיסוי זו ויכולים לשמור רווחים נאים בכיסם מבלי להיות מחויבים במס. חשוב לבצע רישום קפדני ומסודר של כל ההוצאות המוכרות בעסק וניכויים אחרים שיכולים לזכות אתכם ולא להיכנס לתחשיב המס, על מנת שתימצאו במקום המתאים לכם במדרגות המס. מומלץ לקבל ייעוץ עסקי צמוד בנושא מאיש מקצוע, כמו חברת ייעוץ עסקי, שיסייע לכם להבין לאילו ניכויים אתם זכאים.

למשל, עסק המתנהל מבית המגורים יוכל לרשום את החלק היחסי של הוצאות הבית השוטפות עבור חדר העבודה, כמו חשמל או ארנונה, כהוצאה מוכרת. עסקים קטנים מסוימים רשאים להצהיר רק על חשבוניות שהתשלום עבורן התקבל בפועל על בסיס מזומן בלבד ובכך לקזז הכנסות חייבות במס נוספות. היעזרו ביועץ עסקי מוסמך על מנת לוודא האם העסק שלכם זכאי לכך ועל הקלות מס לעסקים קטנים אחרות.

דמי אבטלה לעצמאים

נבדקת כעת יוזמה לקבלת קצבת אבטלה מביטוח לאומי במידה ואתם עצמאים שהעסק שלהם חדל לפעול וכמו כן אפשרות לקבלת “גמלת אבל” במקרי מוות של קרובים מדרגה ראשונה.

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.