חקירות מס וחקירות כלכליות

ההבדל בין הצלחה לכישלון בעולם העסקים לפעמים תלוי בחוט השערה. למעשה, אלו הרוצים להצליח בעסקים חייבים להתנהל באופן יסודי ואחראי, בעיקר בתחומי המס והכספים.

על מנת להשאר עם האצבע על הדופק ולוודא שאין כשלים בתחום הפיננסי, יש להעסיק מומחים בכדי לבדוק זאת. אחת הדוגמאות הבולטות ביותר לכך, היא כאשר אנחנו צריכים לבצע חקירות כלכליות על ספק, שותף עסקי או עובד. השאלה היא האם אותו גורם נמצא בבעיה כספית היא קריטית לעסק שלנו עד כדי הכרעה, האם העסק ישגשג או ייכשל.

בעבר, חברות ענק פשטו רגל בשל כשלים כלכליים ומשפטיים בשל חוסר ידיעה על המתרחש ומתנהל מול רשויות המס. על כן ניתן לומר כי בעולם המודרני בפרט, והעסקים בכלל, חקירות כלכליות הן חשובות ואף חלק בלתי נפרד מכל עסק בינוני ומעלה.

מהן אותן חקירות כלכליות?

חקירות מס בגין העלמה

עבירות מס קורות כאשר בעל החוב לא ממלא אחר ההוראות הקבועות בחוק “פקודת מס הכנסה” ואינו מדווח או משלם למס ההכנסה כחוק. במקרה ובעל החוב יורשע, הוא צפוי לשלם קנס כספי ואף מאסר בפועל. לצורך כך שוכרים הבנקים ורשויות השלטון במדינה חוקר פרטי לצורך בדיקת הכנסות והוצאות של בעל החוק.

האם כל משרד חקירות רשאי לבצע חקירות מס וחקירות כלכליות?

בכדי לבצע חקירות כלכליות בצורה טובה ואמינה, יש צורך בידע כלכלי בפרט, וידע מקצועי בעולם העסקים בכלל, כמו גם ידע משפטי נרחב וניסיון שטח עשיר מול לקוחות רבים בתחום הכלכלה. על כן ניתן לומר כי לא כל משרד או חוקר פרטי יכול לבצע חקירות אלו.

לכן, אנחנו מציעים לכם לבחור היטב את המשרד שיבצע עבורכם את החקירות הכלכליות וכך תבטיחו כי העבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר.

חשוב לזכור: חקירות המתבצעות באופן לא תקין ולא יסודי, עלולות לגרום לליקויים משמעותיים בהנת המצב הפיננסי של החברה. לכן, באם תחליטו שלא לפנות לחברה בעלת ניסיון מוכח ומוניטין בתחום – אתם עלולים להיקלע לבעיה חמורה אשר עלולה לפגוע בעסק שלכם.

אנחנו מציעים לכם לבחון את ניסיונו של המשרד המועמד, לפני שאתם בוחרים בו תוך כדי בדיקת הרזומה והעבר שלו בתחום הכלכלי (בדגש על כמה חקירות מס וחקירות כלכליות הוא ביצע) וזאת בכדי להבטיח כי את החקירה שלכם הוא ינהל על הצד הטוב ביותר וללא קשיים או בעיות.

אז נכון, ניסיון של משרד בהקשר של חקירות כלכליות הוא חשוב, אך הוא לא הדבר היחיד שחשוב לנו בעת השכרת חוקר פרטי או משרד חקירות לטובת הבעיה שלנו.

מה עוד חשוב?

חשוב גם לבחון את נהלי העבודה של המשרד, את רמתו המקצועית (שלא בהכרח מתבטאת בניסיון) ולוודא שהאיש מולו אתם עובדים מתקשר איתכם באופן שמתאים לציפיותכם (זמינות, הבנה, כימיה וכדומה). לכן, כאשר בוחרים משרד העוסק בחקירות מס וחקירות כלכליות, מומלץ לבקש המלצות על משרד שכזה, כך תוכלו להיות רגועים שבחרתם משרד טוב ואיכותי.

טיפ לסיום: אל תתפשרו. לא בביצוע חקירות כלכליות אשר עשויות להטיב עם חברתכם ולא בבחירת איש מקצוע מיומן ומנוסה, כשזה שאם יעשה את עבודתו כראוי, עשוי להעניק לכם יתרון תחרותי משמעותי ושקט נפשי.

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.