טיפים לניהול אתרי מסחר

היום כבר ברור לכולם שלא חייבים לחיות ב”חור” נידח מבודד, על מנת לעשות קניות באינטרנט. בקצב המהיר בו העולם מתנהל, אנחנו יכולים לייעל את עצמנו גם בתחום השופינג והקניות, לחסוך זמן יקר, ולרכוש חלק ניכר מהקניות, באמצעות אתרים מסחריים ברחבי הרשת. זו אפשרות פופולארית בהחלט, ובמאמר הבא נענה על השאלות מה ניתן למכור בחנות אינטרנטית, מה היתרונות שלה על פני חנות רגילה, ולא פחות חשוב – טיפים כיצד לנהל את החנות האינטרנטית, בפן הכלכלי.

יתרונות של חנות אינטרנטית

חנות אינטרנטית היא פתרון הכרחי עבור עסקים המבקשים להגדיל את ההכנסות ולהרחיב את המכירות שלהם לעוד ערוצים וכך להגדיל את קהל היעד שלהם. בעידן האינטרנט חנות אשר לא מוכרת את מוצריה אונליין לא יכולה להתמודד עם התחרות. 

חנות אינטרנטית היא פתרון מצוין גם להשלמת הכנסה/ הכנסה נוספת, ניתן לבנות אתר מסחרי כעסק משני. לדוגמא: אתרי דרופשיפינג בהם כלל לא מתנהל ניהול של מלאי ולכן ההוצאות הן מינוריות.

כיצד נבנה אתר מסחרי?

ישנן מספר דרכים לבנות אתר אינטרנט או למכור מוצרים אונליין בצורה אחרת, ניתן לפנות לחברות המספקות מערכות של חנויות וירטואליות (אי-קומרס בשפה המקצועית). אנשים בעלי חוש טכני יותר או כאלה שמעדיפים גם להתמקצע בתחום נוסף בחיים יכולים ללמוד בניית אתרים בקורס קצר פרונטלי או אפילו קורס באינרטנט ולבנות את האתר במערכות בניית אתרים פשוטות לניהול. 

מה ניתן למכור בחנות אינטרנטית?

בחנות אינטרנטית תוכלו למכור כל מה שניתן למכור בחנות רגילה: קוסמטיקה, ספרים, מזון, רהיטים, מכשירי חשמל, מכשירי אלקטרוניקה, עיצוב לבית, תכשיטים, ביגוד, ועוד. אתם יכולים להתמקד בתחום אחד או להציע מספר תחומים. חלק מבעלי החנויות מנהלים חנות אינטרנטית לצד חנות רגילה, על מנת להגדיל את הרווחים. 

מה היתרונות של אתר מסחרי על פני חנות רגילה?

אם גם אתם רוצים להגדיל רווחים, הרי שחנות אינטרנטית למשל, שלא כמו חנות רגילה, פתוחה שבעה ימים בשבוע, 24 שעות ביממה. אין הגבלה מתי ניתן לרכוש, וזהו יתרון גדול. 

אתר מסחרי מכיל אינסוף מקום בו תוכלו להציג את הסחורה שלכם, שלא כמו חנות רגילה, אשר מוגבלת במקום.

התחזוקה המתמדת של אתר מסחרי לעומת חנות רגילה, נמוך יותר. נכון שיש להעסיק מתכנת, כותב תוכן ומזין תוכן, אבל הם לא צריכים “להיות בחנות” און ליין על מנת לעזור ללקוחות לקנות.

היתרון החשוב ביותר הוא החסכון בכסף. באינטרנט אתם משלמים על שטח אחסון, בחנות רגילה אתם משלמים שכירות, ארנונה, חשמל ומים, אין מה להשוות.

טיפים להתנהלות כלכלית חכמה באתר מסחרי

תוסף נגישות – תוסף הנגישות הינו תוסף אשר אתם נדרשים להתקין על פי חוק. התוסף מאפשר גלישה נוחה לבעלי מוגבלויות, וכדי לחסוך לעצמכם עיכובים ותביעות בהמשך, מומלץ להתקין את התוסף, וכמובן להציג אתר איכותי ומתחשב יותר.

חנות מאובטחת – על מנת להתנהל נכון באופן כלכלי, עליכם לאבטח את החנות שלכם, כשם שבחנות רגילה מותקנת מערכת אזעקה. לחנות אינטרנטית יכולים לפרוץ ולקחת פרטי כרטיס אשראי של הלקוחות, ועל כן חשוב מאוד שבבסיס ההתנהלות הכלכלית של החנות, תהיה הגנה בלתי מתפשרת בהיבט הזה. רכישה מאובטחת, תקני אבטחה, תעודת SSL שמצפינה את התנועה באתר, וכמובן, להתקין תוספי אבטחה שעוקבים אחר מערכת ניהול התוכן. 

פלטפורמה נוחה לניהול חשבונות – כיום ישנן חברות אשר מספקות פלטפורמה של ניהול חשבונות און ליין. זהו יתרון גדול אשר עוזר לכם להתנהל בקלילות, בזריזות ובנוחות.

רואה חשבון מנוסה באתר מסחרי – האם עסקות בחו”ל מדווחות למע”מ? האם כדאי להיות עוסק פטור או מורשה? כל מי שעוסק במסחר און ליין, חשוב שיוכל להתייעץ עם רו”ח בעל ידע באתר מסחרי.

 

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.