כך תשיגו מימון לעסק שלכם

אין ספק כי פתיחה או ניהול עסק הן אינן משימות פשוטות. בין מבוך הבירוקרטיה שעובר כל בעל עסק, פעולות השיווק ושימור הלקוחות, קיים גם הצורך לתחזק את העסק – הן בתקופות רווחיות במיוחד והן בתקופות פחות רווחיות. למעשה, אחד מהסודות לניהול עסק מוצלח, הוא התמדה. אז כיצד ניתן להתמיד בתקופות פחות זוהרות, וכיצד משמרים את העסק גם בחודשים בהם מחזור העסקאות אינו גבוה במיוחד? לפניכם כל מה שצריך לדעת בנושא.

מהו בדיוק מימון לעסק?

מימון לעסק הוא דרך נפלאה להמשיך ולקיים את העסק, גם בתקופות בהן אנו חווים קשיים בשל שלל סיבות שונות. מדובר בתחום רחב למדיי, המתחלק בדרך כלל לשלוש אפשרויות עיקריות: מימון לתקופה קצרה, מימון לתקופה בינונית ומימון לתקופה ארוכה. ה”מימון” המדובר, הוא למעשה הלוואה. על אף שיש מסגרות רבות אשר מאפשרות נטילת הלוואה, חשוב מאוד להתקשר עם בית עסק אמין ומוכר, כמו למשל בנקים, או אף לקחת הלוואה בערבות מדינה.

למי זה מיועד?

מימון לעסק מיועד לכל בעל עסק באשר הוא, בין אם מדובר בבעל עסק ותיק ובין אם מדובר באדם אשר מצוי בתהליכי הקמת העסק שלו. חשוב להבין כי לעיתים קרובות, בניית עסק משגשג דורשת משאבים רבים וסכומי כסף שאין ברשותנו בהכרח בהתחלה. הלוואות לעסקים בהקמה, מאפשרות לבעל העסק לזרז תהליכים ולהתחיל את העסק ממקום יציב וטוב. כאשר העסק נמצא בנקודת פתיחה טובה, קל מאוד להמשיך ולתחזק אותו, וכך להחזיר במהירות יחסית את ההלוואה או המימון ולהיכנס למחזור חיובי של רווחים. בנוסף, כדאי לדעת כי בניגוד למה שנהוג לחשוב, מימון לעסק אינו מיועד רק לעסקים גדולים במיוחד. למעשה, עסקים קטנים או בינוניים הם המועמדים המושלמים לקבלת הלוואה לעסק, שכן לרוב, עסקים אלה יזדקקו להלוואה בסכומים נמוכים יחסית, ויוכלו להחזיר את ההלוואה במהירות ובפריסה נוחה של תשלומים.

אז כיצד משיגים מימון לעסק?

ישנן דרכים רבות להשיג מימון לעסק, אך מרביתן מתחלקות לשני סוגי הלוואות – הלוואות בנקאיות והלוואות חוץ בנקאיות:

  • הלוואות בנקאיות – על אף שמדובר בהלוואה בטוחה ללווה, כדאי לדעת כי מרבית הבנקים אינם ששים לתת אותה, שכן היא נחשבת “מסוכנת” עבורם. מסיבה זו, גם כאשר הבנקים ייעתרו לבקשה, לרוב תנאי ההלוואה שתינתן לכם לא יהיו אטרקטיביים במיוחד.
  • הלוואות חוץ בנקאיות – מדובר בתחום נרחב למדיי, הכולל מגוון של קרנות, אגודות ואף בתי עסק עצמאיים. בעת לקיחת הלוואה חוץ בנקאית, חשוב מאוד להבין היטב את כל תנאי ההלוואה ולוודא שאנו לוקחים אותה ממקום אמין וחוקי. בין היתר, ניתן לקבל הלוואות ממקומות כמו קרן נתן והאגודה להלוואות ללא ריבית.

אופציה נוספת, כנראה האידיאלית לעסקים קטנים או בינוניים, היא קבלת הלוואה בערבות המדינה. מדובר בהלוואה שמטרתה לסייע לצמיחתם או הקמתם של עסקים קטנים ובינוניים. ההלוואה ניתנת ללווה על ידי מספר בנקים, ודורשת הון עצמי מינימלי העומד על 10%-25% מהסכום המבוקש.

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.