למה יש לשים לב כשלוקחים הלוואה?

קבלת מימון עבור כל מטרה, החל מלימודים עד לשיפוץ דירה, או הקמת עסק: הוא לא דבר של מה בכך, שכן רוב הבנקים המסחריים וחברות האשראי והפיננסיים – יעניקו הלוואה מתוך מטרה לקבל ריביות ועמלות מהלקוח. בכך, מי שזקוק לסכום כסף עבור כל סיבה או מטרה חייב לדעת מהן ההשלכות של קבלת מימון, כמו גם מה יש לבדוק לפני קבלת סכום כזה או אחר. אם אתם מתלבטים לגבי לקיחת הלוואה, ועדיין לא החלטתם לאן תפנו ואיזה סכום תיקחו, רצוי שתשימו לב לכמה דגשים בתהליך:

לפני הכל – בדיקת מקורות מימון אחרים

לפני שאתם פונים לבנקים או לחברות מסחריות על מנת לבחון מסלולים שונים, עמלות וריביות, רצוי לבדוק אם יש לכם מקורות מימון אחרים מהם תוכלו למשוך את הכסף. כדי לבדוק את האופציות האחרות שעומדות לרשותכם, תוכלו לבצע את הבדיקות הבאות:

בצעו בדיקת החזרי מס באמצעות חברות מקצועיות

לעיתים אנו משלמים יותר מס הכנסה ממה שאנו אמורים לשלם, מה שמוביל להצטברות החזרים והפרשים לטובתנו. לכן חשוב לבדוק האם ישנן יתרות לזכותכם. בדיקה כזאת תאפשר לכם למצוא כספים אבודים ששייכים לכם, אותם תקבלו מהרשויות. חברות מקצועיות לבדיקת החזרי מס יבדקו עבורכם האם אתם זכאים להחזרי מס לשכירים, או האם ישנו החזר מס משוק ההון? או שאולי מגיע לכם החזרים עקב ילד לקוי למידה? כמו גם עבור גמלאים וכדומה. המומחים של חברות כאלה, ידעו היכן עליהם לבצע בדיקות, ויספקו לכם שירות מקצועי ובדיקה מקיפה.

בחנו את האופציה לקבל הלוואה על חשבון הפנסיה

אם יש לכם ביטוח פנסיוני, כדאי לבדוק את האופציה לקבלת מימון בריביות נמוכות על חשבון קרן הפנסיה שלכם. בכך לא תצטרכו לעמוד בתנאים מסוימים או להחתים ערבים.

הלוואה בערבות המדינה

במידה ואתם בעלי עסקים, ניתן לבחון את האופציה להלוואה מהקרן לעסקים קטנים, אשר מאפשרות קבלת הלוואה בערבות המדינה. מרבית הבנקים עובדים עם הקרן לעסקים קטנים ובכך מקנים ריביות נמוכות יותר. הריביות עומדות על ממוצע של 3.5 אחוז – מה שמקטין משמעותית את ההחזר החודשי אותו תצטרכו לשלם.

מספר דגשים שיש לשים אליהם לב, בבחירת מסלול המימון:

גובה הריבית גובה הריביות במשק נחשב יקר במיוחד ועומד על ריבית של 7.5 אחוז, פלוס 2 אחוז פריים. בצעו השוואת ריביות בין בנקים וחברות פיננסיות, ונסו להבין מהו המסלול המשתלם ביותר עבורכם.

חישוב הריבית – בחנו את המסלולים השונים, ובעזרת בנקאי: בדקו כיצד תחושב הריבית. בכל הנוגע לריביות – ישנם צמודות למדד, לא צמודות למדד, ריביות המחושבות על פי לוח סיליקון, כמו גם כאלה שמשתנות בהתאם לשינויים במשק.

זמן מחשבה – קחו לעצמכם כמה ימים לבחון את תנאי ההלוואה, וודאו כי תוכלו לעמוד בהחזרים, ורק לאחר מכן בחרו את מסלול המימון המתאים. בכך תוכלו לבחור נכון ולא תכנסו אל פלונטרים כספיים מסובכים.

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.