החזרי מס ‏בינלאומיים ‏‏– איך זה ‏עובד?

לא כולם יודעים אבל ישראלי שעבד בחו”ל אצל מעביד ישראלי, עשוי להיות זכאי להחזר מס בתום שנת העבודה. במקרים רבים, במהלך העבודה בחו”ל אין את האפשרות לזכות את העובד בכל הזיכויים או כל הניכויים המגיעים לו ורק עם סיום שנת העבודה ניתן לקבל את ההחזרים הללו. לשם כך יש לפנות אל משרד המציע שירות של החזרי מס בינלאומיים.

החזר מס בינלאומי זהו תחום די בעייתי. אין הרבה משרדים המתעסקים בנושא המיסים, המציעים את המענה בנושא של מיסוי ‏בינלאומי או ‏ייעוץ מס ‏בינלאומי. חשוב שכל מי שמגיע לו ‏החזרי מס בגין עבודה בחו”ל, יוכל לממש את הזכאות שלו וליהנות מההחזרים הללו.

מהי אמנה למניעת כפל מס?

אמנת מס היא הסכם בין מדינות אשר נועדה למנוע את תשלומי המס הכפולים עבור אותה ההכנסה. מסיבה זו חשוב מאוד לבדוק האם ההכנסה הופקה במדינה אשר לה יש אמנה עם מדינת ישראל.

עקרונית, נישום שהוא תושב ישראל והוא גם תושב של המדינה אשר בה הוא הפיק את ההכנסה, יהיה חייב לשלם מס בשתי המדינות. אך כאן תיכנס לתמונה אמנת המס. אם ישנה כזו הרי שעל פי האמנה יהיה האזרח זכאי להחזרים. אם שולם מס למדינה הזרה יזוכה העובד מהמס בישראל.

חשוב לציין כי בארצות הברית משולם מס מדינתי ומס פדראלי. ישראלים אשר עובדים בארצות הברית זכאים לקבל החזרי מס בישראל, גם עבור התשלום של המס הפדרלי וגם עבור תשלום המס המדינתי.

‏מגבלת ‏שנים בתביעות להחזרי מס

עקרונית קיימת הגבלה כאשר מדובר בבקשה לקבלת החזר מס. על פי רוב ניתן לדרוש החזרים עד שש שנים מתום שנת מס הגבייה. חשוב לדעת כי קיים הבדל מהותי בזכאות בין העובדים בחברות ‏ישראליות בחו”ל לעובדים ‏בחברות זרות וכדי לבדוק את דרגת הזכאות חשוב להיעזר באנשי מקצוע אשר יבדקו את הדבר.

ניכוי ‏הוצאות בחו”ל

אם ההוצאות בחו”ל של העובד הינם לצורך ייצור ההכנסות מלבד הוצאות הנסיעה יוכלו אלו להיות מוכרות על ידי המעסיק אשר נשלח לחו”ל מטעמו. לשם כך יש כמובן לצרף את כל הקבלות על הוצאות הלינה, כרטיסי הטיסה והנסיעות ועוד.

הסעיפים הקטנים ששווים כסף גדול

כדי לקבל את כל ההחזרים ואת כל ההטבות, יש לפנות אל חברה המכירה היטב את כל הסעיפים המוכרים עבור החזר מס. חברת כספית, מכירה היטב את כל הפרטים הרלוונטיים ואת כל הסעיפים המרכיבים את הנושא.

המומחים של כספית ידאגו לכל אחד שיקבל את החזרי המס המקסימליים המגיעים לו כחוק עם מינימום מאמץ בכל מה שקשור למילוי טפסים, השגת מסמכים ושליחה שלהם.

בכל מה שקשור להחזרי מס – מוסרים את הטיפול לידיים הנכונות.

כספית – הניסיון שלנו – הרווח שלכם!

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.