כיצד מבצעים בדיקת זכאות להחזרי מס בעסק משפחתי

מאמר אורח

רבים מאיתנו בעלי העסקים אינם מבינים כי יש אפשרות להחזר מס. אם אתם בעלי עסק משפחתי ומעוניינים לדעת האם אתם זכאים להחזרי מס, הרי חשוב מאד להפגין בקיאות בנושא.

האם אתם זכאים להחזרי מס?

רק מי שמשלם מס זכאי להחזר מס. כל אדם העובד הן כשכיר או הן כעצמאי ומשתכר למעלה מ5,000 בחודש זכאי לקבלת החזר מס. על מנת לבצע את בדיקת הזכאות אתם כבעלי עסק משפחתי צריכים לבחון את תלוש המשכורת שלכם. אם אתם רואים כי ירד סכום בניכויים והועבר למס הכנסה, הרי אתם בעלי סבירות גבוהה לזכאות להחזר.

כיצד תקבלו החזר מס

על מנת לקבל זכאות להחזר מס עליכם להגיע למס הכנסה ולהגיש דוח מפורט שיכלול פירוט מלא של ההכנסות שלכם. הדוח יעבור בדיקה של החזרי מס ואם יימצא כי אתם זכאים לקבלת החזרי מס הרי תקבלו החזר. ההמלצה היא לא לנסות ולבצע את ההליך באופן עצמאי אלא לגשת לגופים מוכרים בתחום. התייעצות עם בעלי מקצוע תסייע לכם בזירוז ההליך. בניגוד אליכם, לאנשי מקצוע יש רזומה ותיק והם יכולים להגיש עבורכם את הדוח ולחסוך לכם את ההתעסקות מול המערכת הביורוקרטית של מס הכנסה.

האם ניתן להגיש את הבקשה בכל עת?

שימו לב כי את הבקשה לבדיקת זכאות להחזרי מס ניתן להגיש שש שנים אחורה ובעל עסק משפחתי חייב להגיש את המסמכים של בני המשפחה שלו למס הכנסה. במידה וימצאו אתכם זכאים, הכסף יועבר לחשבון הבנק שלכם עד תקופה של שלושה חודשים מיום הגשת הדוח.

מה חשוב לדעת בבחירת אנשי מקצוע

אם אינכם יודעים כיצד להגיש את הדוח לבדיקת זכאות הרי הדבר הטוב ביותר שעליכם לעשות הוא לפנות לבעלי מקצוע מומחים בתחום. בשל העובדה כי כיום קיימת תחרות בין המומחים השונים ההמלצה היא לבצע סקר מקיף. ביצוע סקר מקיף יעשה באמצעות כניסה לאתרי האינטרנט של החברות השונות. כיום לכל חברה יש אתר אינטרנט בו ניתן להתבונן ברזומה של בעלי המקצוע להחליט האם אתם מעוניינים לעבוד איתם.

מה חשוב לבדוק בעת הכניסה לאתרי האינטרנט? היות ואתרי האינטרנט מהווים את כרטיס הביקור של החברות השונות בדקו את הניסיון- עברו על האינפורמציה על מנת לבחון את שנות הניסיון. שימו לב כי ככל שישנן שנות ניסיון רבות יותר כך העבודה תתבצע על הצעד הטוב ביותר. מנגד, אם מדובר בחברה בתחילת דרכה ושנות הניסיון אינן רבות יש להביא זאת בחשבון. דבר נוסף שעליכם לבחון הוא אמינות. בדקו האם מדובר באנשי מקצוע אמינים שאפשר לספר פרטים שונים אודות העסק שלכם.

בהצלחה!

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.