צל, עיצוב והחזרי מס: איך פרגולה יכולה לחסוך לכם כסף?

כאשר מדברים על בניית פרגולה, מדברים הרבה על היתרונות שלה: צל נעים, עיצוב מיוחד וכן הלאה. מה שאולי לא ידעתם הוא שבניית פרגולה יכולה לחסוך לכם כסף, ואפילו לא מעט.

חיסכון בבניית פרגולה

חשוב לזכור שהחיסכון מתחיל בתכנון נכון והתקנה מקצועית של הפרגולה. בחרו היטב את החומרים ואת איש המקצוע המתאים על מנת שתקבלו פרגולה לא רק יפה אלא גם עמידה שעליה לא תאלצו לבזבז כסף רב על תחזוקה עם חלוף השנים.

איך צל חוסך לכם כסף?

התשובה לכך היא פשוטה:

  • הגנה על הרהיטים שמתחתיו משמש ישירה, ואם הוא מותקן מעל דק אז הגנה גם עליו – הגנה שתאריך את חיי הרכוש שלכם.
  • חיסכון באנרגיה: פרגולה שמותקנת בצמוד לבית ומונעת כניסה ישי
    רה של שמש יכולה להפחית את עלויות הקירור של הבית בקיץ.

הוצאה מוכרת לצרכי החזר מספרגולה והחזרי מס

אבל מעבר לחיסכון הברור הזה, בניית פרגולה יכולה לחסוך לכם כסף בתחום חשוב: תשלום המיסים שלכם.
אם יוכח שהפרגולה באמת חלק מהעסק ומהתפקוד שלו, בנייה ו/או שיפוץ שלה יוכרו כהוצאה מוכרת. עם זאת חשוב להבדיל בין הוצאות מוכרות לצרכי מע”מ ובין הוצאות מוכרות לצרכי החזר מס הכנסה.
כאשר מדובר במע”מ, ההוצאה על הבנייה מחושבת ישירות כהוצאה של העסק שמקוזזת ביחס להכנסות. בנוגע למס הכנסה העניין פחות פשוט. חשוב לדעת שלא מדובר בהוצאה שמנוכה מהסכום שעליכם לשלם למס הכנסה – אי אפשר לקחת את עלות הפרגולה ולקזז אותה כהוצאה מההכנסות שלכם. כמו ציוד, הפרגולה נכנסת לחישוב שנתי של פחת ורק החל משנת המס הבאה תוכלו לקזז מההכנסות שלכם אחוז מסוים משווי הפרגולה בתור פחת שנתי – מעין ירידת ערך שממנה “סובלת” הפרגולה מדי שנה. לעומת זאת, תחזוקה שוטפת של הפרגולה היא הוצאה מוכרת שניתנת לקיזוז כנגד הכנסות.
אם העסק נמצא בבית שלכם יהיה יותר קשה להראות שהפרגולה שייכת לעסק ולא לבית או, לפחות, חלק ממנה שייך לעסק. במקרה שיש הפרדה ברורה בין החלק “הביתי” לבין החלק העסקי יהיה קל יותר להוכיח שהפרגולה וממילא בנייתה שייכים לעסק ולא לבית.

בניית פרגולה על ידי שוכר ומס הכנסה משכירות

היבט נוסף שנוגע לתשלום מיסים הוא ביצוע שיפורים במושכר: שוכר דירה או עסק בנה פרגולה על חשבונו והעלות קוזזה משכר הדירה שעליו לשלם. כעת צריך להחליט האם המשכיר צריך לשלם מס על השיפורים הללו כמו שהוא משלם (או אמור לשלם) מס על הכנסה משכירות. לא נוכל לפרט את כל ההיבטים של עניין זה אך ניתן לומר בקיצור כך: אם אתם משכירים נכס, תוכלו להרוויח מכך שהשוכר את הנכס יתקין בו פרגולה ואת העלות שלה יקזז משכר הדירה שעליו לשלם. בכל מקרה, התייעצו עם רואה החשבון שלכם על מנת לדעת כיצד לעשות זאת.

בניית פרגולה כהוצאה מוכרת לצרכי מס שבח

כאן המצב פשוט יותר ונוגע לכל מי שיש לו בית או דירה, שכיר או עצמאי. מי שמוכר בית או דירה חייב בתשלום מס שבח. באופן כללי מדובר במס על הרווח שהמוכר השיג מהדירה – עליית השווי של הדירה/בית מאז שהוא קנה אותו. מהרווח הזה ניתן לקזז הוצאות של המוכר על הבית – הוצאות שבגללן הערך עלה. בניית פרגולה היא הוצאה מוכרת לקיזוז מס השבח כמו שיפוצים ושיפורים אחרים לבית. חשוב לזכור לשמור את כל הקבלות והחשבוניות שמכסות את בניית הפרגולה על מנת שתוכלו להציג אותם בזמן הטיפול בתשלום מס השבח.
אז מלבד הצל, העיצוב וההרגשה הטובה, ניתן להרוויח מהפרגולה שלכם גם לא מעט כסף. התייעצו עם בעלי המקצוע המתאימים על מנת לדעת בדיוק כיצד תוכלו לחסוך כסף ואף להרוויח מבניית פרגולה חדשה.
נכתב ע”י רועי אופק, מומחה להקמת פרגולות, דקים ועבודות עץ.

רוצים לדעת אילו עוד הוצאות יכולות להעניק לכם החזר מס? הכנסו למחשבון החזרי מס ובדקו תוך 20 שניות!
בדוק זכאותך להחזר מס ב-20 שניות

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.

 
בדוק זכאות צור קשר