קידום העסק להתנהלות דיגיטלית

כיום, כשרשת האינטרנט לצידנו, נוכל להתחיל לחסוך בהוצאות שלנו ולהתנהל באופן יעיל ומדוייק יותר לעסק שלנו. לא תמיד הדבר פשוט, במיוחד לבעלי עסק מסורתיים ווותיקים יותר שיש להם פחות נגיעה לאינטרנט או אנשים שיש להם פחות ידע טכני ורגילים לעבוד עם כלי כתיבה ומחברת. אך, בהסתכלות מרחבית ועתידית, קידום העסק להתנהלות דיגיטילית יקל על ההתנהלות ויאפשר קידום גם של העסק עצמו.

כיצד ניתן לייעל את העסק באמצעות המעבר להתנהלות דיגיטלית?

משמעות המעבר להתנהלות ברשת יכולה להתחיל מאתר תדמית, מרישום הוצאות והכנסות בגליון אלקטרוני או אף מקידום העסק בעזרת שיווק דיגיטלי . האפשרויות הן נרחבות ויכולות לעזור ולחסוך זמן, אנרגיה ומשאבים. ניקח מספר דוגמאות.

התנהלות מול הרשויות

בעבר פתיחת העסק ותשלומי המיסים היו נעשים בסניפים עצמם של הרשויות. בכל חודש או חודשיים בעל העסק או נציג מטעמו היה נוסע לסניף ומשלם את המיסים. כיום, ישנן פעולות שניתן לעשות בקליק עכבר. רישום, דו“ח שנתי, תשלום מקדמות ועוד. מדובר על חסכון של זמן הן בנסיעה והן בהמתנה למענה.

הוצאות מוכרות

כאשר עסק מוקם באופן פיזי, הרבה מן ההוצאות מוכרות ברשות המיסים. הוצאות כמו קניית ציוד לשיפוץ המבנה, שכר של בעלי מקצוע שונים כמו גם הוצאות הנוגעות לפרסום של העסק כמו פרסום מודעה בעיתון או תליית שלטי חוצות באזור החנות.  מעבר וקידום העסק להתנהלות דיגיטלית מאפשרים גם הם הכרה בהוצאות כך שהקיזוז שנעשה עד כה לא נפגע.

חשבוניות

במקום ליסוע לבית הדפוס ולבקש שידפיסו פנקס קבלות/חשבוניות ואז למלא בכתב יד קבלה קבלה בעת רכישה, כיום, ישנם שירותי חשבוניות דיגיטליות שמחליפים את הדרך הקודמת. בחלקם הם אף מציעים מספר קבלות בחינם כשמדובר על עסק בתחילת דרכו. תוכנת השירות מאפשרת מילוי פרטי המכירה ונתוני הלקוח. בסיום נשלח מייל ללקוח עם אישור מתועד. הנתונים נשמרים במערכת וניתן לפי הצורך להפיק דוחות רלוונטים בשביל להבין את המצב הכלכלי העסקי או בשביל הדוחות השנתיים לרשויות. הכל מאוחסן במקום אחד, קל ונגיש.

מכירה און-ליין

כדי לקבל תשלום היה עליך או על אחד מהעובדים לעמוד ליד הקופה ולקבל את הלקוחות עם המוצרים שהם רוצים לקנות ובמידה שמדובר על שירות קבלת התשלום הייתה במעמד המפגש או באופן טלפוני (לרוב). כשהעסק עובר להתנהלות באינטרנט, ניתן יהיה לפתוח את האפשרות לרכישה דרך האתר ובכך להגדיל את אפשרויות הרכישה ולהגדיל את טווחי זמן הרכישה (שכן, ניתן יהיה לרכוש מוצר גם בשעת לילה מאוחרת כאשר החנות הפיזית סגורה). שוב, מדובר על פוטנציאל של הגדלת היקף המכירות ולגדילת העסק כולו. נכון, שמדובר על תחום יחסית חדש ולא תמיד מבינים איך זה עובד. אך יש אנשי מקצוע והרבה חומר קריאה וחשוב להכנס גם לעולם הדיגיטלי כשרוצים עסק צומח ורווחי.

 

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.