מדווחים לרשויות המס בארה”ב? הקפידו על תרגום מקצועי ואחראי

כל אדם המתגורר בישראל ויש לו עבודה או עסקים כלשהם בארה”ב, חייב להגיש דוחות לרשויות המס בארה”ב, כאשר מי שלא מקיים את החובה הזו, מפר את החוק וצפוי לעונשים חמורים. התחום של מס בארה”ב הוא מורכב וסבוך, ויש להקפיד על דיווח בצורה מדויקת ואיכותית, תוך הקפדה על תרגום מקצועי וכן תרגום משפטי ברמה גבוהה, המתאים לדרישות ההגשה בארה”ב.

כללי

לאחרונה הקשיחו הרשויות בארה”ב (IRS) את נושא האכיפה של חובת דיווח המס הן לגבי אזרחים ותושבים מקומיים והן לגבי אזרחי ישראל שיש להם מקורות הכנסה בתחומי ארה”ב. כך, כל אזרח ישראלי המפעיל עסקים, עובד, משקיע בנדל”ן או מקים חברה בארה”ב, גם אם אין לו אזרחות אמריקאית או קיבל אשרת גרין קארד, נדרש לעמוד בדרישה זו.

מאחר ומדובר בשפה זרה, יש צורך בשירותי תרגום מקצועיים לרבות תרגום משפטי ותרגום פיננסי, המצריכים רמת שפת אם בעברית ואנגלית, ידע מעמיק בתחום הכלכלי והמשפטי ושליטה מלאה במושגים מקצועיים שונים.

זאת, לרבות תרגום מסמכים פיננסיים דוגמת מאזנים כספיים, דוחות, דפי חשבון בנק, תלושי שכר, טפסים ממס הכנסה, תוכנית עסקית, פרופיל חברה, הסכמים משפטיים, חוזים וכן הלאה. כשמדובר בתחום הכלכלי והמשפטי, יש חשיבות ניכרת להקפדה יתרה על איכות התרגום ומומלץ להיעזר באנשי מקצוע המתמחים ומנוסים בכך.

מהי חובת הדיווח?

בארה”ב נהוגה חובת דיווח כללית, כאשר החל משנת 1974 יש גם חובה לדווח על חשבונות בנק שנמצאים מחוץ לתחומי ארה”ב. כמו כן, הקונגרס האמריקאי העביר בשנת 2010 חוק ( FATCA) הדורש מגופים כלכליים ברחבי העולם לדווח בכל שנה על אזרחים אמריקאים בעלי חשבונות בנק שאינם בתוך ארה”ב.

מכאן, רשויות המס בארץ, הבנקים וגופים כלכליים שונים נדרשים לספק מידע ופרטים לרשויות בנוגע לחשבונות בנק, הכנסות ונכסים של לקוחותיהם, ומבקשים מהם למלא ולחתום על מגוון טפסים לרבות W-9, על מנת שיוכלו לבצע פעולות שונות בחשבונותיהם. במסגרת טופס W-9 בעל חשבון הבנק מוסר פרטים אישיים שונים לרבות מספר זיהוי אמריקאי ומטרתו למנוע מצבים של העלמת מס, הלבנת הון ועוד.

חשיבות דיווח מקצועי ואמין

מס בארה”ב הוא נושא נרחב בעל חשיבות ניכרת ואסור להקל בו ראש. זוהי חובה חוקית נוקשה לפיה המוסדות הפיננסיים בארץ נדרשים לדווח על לקוחות שמפעילים עסקים בארה”ב או שיש להם אזרחות אמריקאית. יש לציין, שכל אזרח ישראלי בעל דרכון אמריקאי, חייב בהגשת דוחות ודיווח על חשבונות בנק חיצוניים לרשויות המס, גם אם אינו נמצא שם בפועל.

לפי חוקי ארה”ב, אדם שאינו עומד בחובת הדיווח עובר על החוק הפלילי ועלול לשאת במגוון עונשים מחמירים, לרבות קנסות כספיים גבוהים, סנקציות מנהליות, תשלום מיסים גבוהים מאוד ואפילו העמדה למשפט. לאור הדרישות המחמירות והנוקשות, מומלץ למלא את חובת הדיווח לרשויות המס בארה”ב על פי דרישות החוק ולהקפיד על תרגום מקצועי ואחראי, כדי להבטיח שלא תחמיצו שום פרטים או נתונים חשובים.

לסיכום

אם חלה עליכם חובת דיווח מיסים בארה”ב, מומלץ שתעשו זאת באופן מסודר, יסודי ומקצועי ביותר ועל פי מועדי הדיווח כל מקרה לגופו. במסגרת זו, חשוב אף להקפיד על תרגום משפטי וכן תרגום מקצועי איכותי מדויק ומהימן. לשם כך, ניתן לקבל סיוע של אנשי מקצוע הבקיאים בנושא מס בארה”ב, בעלי מומחיות, ניסיון עשיר וידע עדכני בחקיקה הרלבנטית ובתקנות המיסוי החלות בארה”ב, בהכנת דוחות מס שנתי, וטיפול בהיבטי מיסוי נוספים מול רשויות המס המקומיות.

כספית מעניקה מגוון רחב של שירותים פיננסים - החזרי מס לשכירים, שירותי הנהלת חשבונות ליחידים וחברות, שירותי שכר, דוחות שנתיים למס הכנסה לעצמאיים, הצהרות הון, ייצוג מול רשויות המס.